O! Fashionary


Nazwa FASHIONARY® pochodzi od połączenia słów: Fashion + Dictionary + Diary, czyli: Moda + Słownik + Kalendarz w jednym.

FASHIONARY® to seria szkicowników prezentujących informacje z zakresu mody i projektowania. Obszerna część leksykonowa zawiera wiele przydatnych informacji, m.in.:
- bibliografię z zakresu mody,
- adresy stron internetowych projektantów, portali i blogów modowych,
- podstawowe formy szablonów konstrukcyjnych,
- miary sylwetek,
- słownik tkanin, elementów garderoby, ściegów, wykończeń i oznaczeń,
- terminarz najważniejszych wydarzeń modowych,
- kalendarz.Jednak FASHIONARY® to przede wszystkim szkicowniki z pomocniczymi konturami sylwetek damskich lub męskich, na bazie których można szybko wykonać rysunek żurnalowy swojego projektu.
FASHIONARY® przyspiesza projektowanie, ułatwia notowanie modowych pomysłów; to idealne narzędzie dla projektantów oraz miłośników mody.

Dlaczego FASHIONARY® jest najbardziej rewolucyjnym narzędziem dla projektantów i miłośników mody?
400 konturów sylwetek damskich lub męskich, zaznaczonych delikatnymi punktami, w taki sposób, że mogą one być podstawą rysunku żurnalowego lub po prostu czystymi stronami notatnika, na których można zapisać wszystkie swoje pomysły.
FASHIONARY® to Kontury Sylwetek lub Puste Strony!


FASHIONARY® jest autorskim pomysłem Pentera Yip'a, który jako absolwent wydziału odzieżowego politechniki w Hong Kongu, chciał przyśpieszyć i usprawnić proces projektowania mody i tworzenia rysunków żurnalowych, ilustrujących projekty odzieży.
Od 2009, roku z autorskiego pomysłu, FASHIONARY® zmienił się w profesjonalnie opracowane narzędzie tworzone przez czworo specjalistów z zakresu projektowania odzieży damskiej i męskiej.

Ambicją twórców FASHIONARY® jest jego ciągłe ulepszanie i rozwój. Dlatego FASHIONARY® jest produkowany w niewielkich ilościach, tak aby komentarze i uwagi użytkowników mogły zostać uwzględnione w każdej następnej edycji.
 

Penter Yip, pomysłodawca FASHIONARY®

Penter - Rozwija pomysł FASHIONARY® zarówno w internecie jak i w wersji drukowanej.
Absolwent Politechniki w Hong Kongu, poza pracą nad FASHIONARY® pracuje jako Art Director oraz Brand Manager
emailfacebook ]
   
Vikki Yau, projektant i redaktor współpracujący

Vikki w 2008 roku zdobyła nagrodę w konkursie dla projektantów mody, w kategorii casual, przyznawaną przez HK Young Fashion Designers. Ukończyła Politechnikę
w Hong Kongu. Aktualnie jest projektantem-freelancerem i tworzy projekty w zakresie mody damskiej oraz dziecięcej. Zajmuje się również ilustracją mody.
emailfacebook ]
   
Ronnie Tung, redaktor współpracujący

Ronnie ukończyła Politechnikę w Hong Kongu. Ma na swoim koncie wiele nagród z zakresu projektowania, między innymi nagrodę w konkursie HK Young Fashion Designers,
w kategorii współczesny ubiór dzienny. Specjalizuje się w projektowaniu odzieży męskiej w jednej z największych firm odzieżowych w Hong Kongu.
emailfacebook ]
   

Karmuel Young, redaktor współpracujący

Karmuel studiował na Politechnice w Hong Kongu. Laureat nagrody projektowej dla kolekcji męskiej. Po ukończeniu studiów pracował dla Ute Ploier w Wiedniu oraz dla
Damir Doma w Paryżu. Aktualnie Karmuel pracuje jako projektant odzieży męskiej.
emailfacebook ]


 
 

Oficjalny dystrybutor FASHIONARY w Polsce:

BOOGIE
91-204 | Łódź | ul. Traktorowa 128 | PL

T: +48 508 66 66 18 / PL
T: +48 502 23 53 55 / EN
T: +48 668 11 77 33 / DE

sklep@fashionary.pl